TX Nefario - шаблон joomla Форекс

Hakkımızda

2015 yılı itibari ile eğitim faaliyetlerine başlamış olan Gökçen Havacılık Eğitim Merkezi , Ankara merkezli olarak kurulan , fakat siz değerli katılımcıların talepleri doğrultusunda Türkiye’de ve dünya çapında  eğitim hizmeti sunabilme kabiliyetine sahip olan bir eğitim organizasyonudur. Geniş eğitim yelpazesine sahip olan THK Gökçen Havacılık eğitim Merkezi, EASA yetkisine sahip profesyonel eğitmenleri ile birlikte kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Gökçen Havacılık eğitim Merkezi:

  • MEB 5580 sayılı özel okullar kanununa tabi MEB onaylı,
  • T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı , SHGM onaylı,
  • European Aviation Safety Ageny (EASA) onaylı,
  • İngiltere’de bir UK CAA/EASA PART 147 onaylı eğitim organizasyonu olan Airline Maintenance & Engineering Training LTD.(AMET) firmasının Türkiye’de ki temsilcisidir.

 EASA NEDİR?

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA), Avrupa Birliği'nin sivil havacılık güvenliği çerçevesinde oluşturduğu ve 2010 itibariyle JAA’nın (Müşterek Havacılık Otoriteleri) yerini alan girişimidir. EASA, İngilizce European Aviation Safety Agency ifadesinin kısaltmasıdır. EASA, 15 Temmuz 2002 tarihinde hizmete geçmiş ve Avrupa hava sahasıyla ilgili bir güvenlik kurumudur. Merkezi Almanya’nın Köln şehrindedir ve tüm üye uluslardan yaklaşık 300 görevli çalıştırmaktadır. ABD´de bulunan FAA’ya benzer şekilde,Avrupa hava sahası içinde, hava ve havacılıkla ilgili her türlü hava aracı, uçuş, üretim, müdahale, etkinlik ve geçerli güvenlik mevzuatların takibi ve uygulanmasını kontrol edip uçuş ve yer güvenliğini sağlamaktır. 2012 yılından itibaren, daha önceleri JAA tarafından verilen lisanslar EASA tarafından verilmeye başlanmıştır.